לוגו MOTOLAW - עורך דין
single blog

עבירת מהירות באופנוע

עבירת מהירות באופנוע

עבירות מהירות מהוות דאגה גדולה לרוכבי האופנוע, וגם מבחינת החוק. בואו נבין ביחד, ונענה על כל השאלות הקשורות לעונשים בגין מהירות מופרזת, מי אחראי עליהם וכיצד להימנע מקנסות או מאסר. כמו כן, נדבר על איתור עורך דין עבירת מהירות באופנוע.

מהן עבירות המהירות על אופנועים ובכלל? נהיגה במהירות מופרזת היא עבירה נפוצה בקרב רוכבי אופנוע. זה מגיע עם רוח בשיער ואדרנלין זורם בוורידים, אבל גם עם כמה עונשים בחוק. המפרים הנפוצים ביותר הם אלו שנתפסים רוכבים במהירות של מעל 150 קמ"ש, אך יש גם אופנוענים שנתפסים נוהגים במהירות מופרזת בתוך העיר (כלומר מעל 50-60 קמ"ש).

מי יכול לשאת באחריות לעבירות מהירות?

מי שרכב על האופנוע המדובר בעת הנפקת הקנס, אשם בעבירה זו של מהירות מופרזת. בנוסף, ניתן להטיל אחריות גם על אנשים אחרים שרכובים על האופנוע, כמו נוסעים. חשוב לציין, בדרך כלל הקנס יינתן לבעל האופנוע בלבד.

חשיבות הידע על עבירות מהירות באופנוע היא משמעותית. אם אין לכם מושג באיזו מהירות אתם אמורים לרכב, אתם למעשה רוכבים ללא כל יודעין לגבי החוקים החלים עליכם. במדינות רבות, נהיגה במהירות מופרזת היא עבירה חמורה ביותר ותגרור קנסות גבוהים ואף מאסר. אם נתפסת נוהג במהירות מופרזת על האופנוע שלך, חשוב לדעת למה אתה מכניס את עצמך. בישראל לדוגמה, בדרך כלל לא מקבלים מאסר על עבירת מהירות באופנוע.

האם אפשר לקבל קנס על רכיבה איטית על אופנוע?

בישראל, המהירות המקסימלית המותרת בכביש בין-עירוני היא בדרך כלל 90-100 קמ"ש. זה אומר שאם אתה רוכב מתחת למהירות המותרת, אתה עדיין עלול להיעצר על ידי אכיפת החוק. אם זה יקרה לך, יתכן שגם במקרים אלו תקבלו קנס לפי החוק.

משמע, עבירת מהירות באופנוע היא לא רק בגין מהירות מופרזת, אלא גם בגין מצבים בהן רוכב אופנוע רוכב לאט ומעכב את התנועה. כמו כן, יש לזכור כי בכבישים מסוימים המהירות המותרת היא 120 קמ"ש, לרבות כביש 6 שבתשלום.

סוגי הקנסות המשתנים על עבירת מהירות באופנוע

מבחינת החוק, במקרים רבים עבירות מהירות באופנוע יהיו חמורות יותר מעבירות מהירות רגילות. לרוכבי אופנוע מומלץ להכיר את החוקים בתחום השיפוט שלהם, וכן להקפיד להיות מודעים למהירות המותרת של הכלים. העונשים על עבירת מהירות באופנוע יכולים להשתנות בהתאם למס' גורמים שונים.

מעבר לכך שהעונש ישתנה בהתאם לפרמטר כמו גובה המהירות שבה נתפסתם רוכבים, דעו לכם שאפילו מצב הרוח של השוטר יכול להשפיע על גובה הקנס שתקבלו וסוג העונש. ועל אותו משקל, אם תבחרו או תצרכו להגיע לבית משפט לתעבורה, גם שם אתם תהיו נתונים למצב רוחו של השופט, למצב העומס בבית המשפט, לאופי עבודתו של עורך הדין ועוד.

כיצד למצוא עורך דין עבירת מהירות באופנוע?

– וודאו כי אתם בוחרים בשירותו של עורך דין בעל ניסיון בתחום משפט זה.

– יש לוודא כי למשרד עורך הדין יש שפע של ניסיון עם עבירות מהירות על אופנוע.

– יש לוודא שמשרד עורך הדין נגיש בתחבורה ציבורית, ונגיש לאנשים שאינם יכולים לנהוג עקב גיל, מוגבלות או חלילה תאונת דרכים.

– בקשו המלצות מחברים ובני משפחה על עורך דין עבירת מהירות באופנוע, עורך דין תעבורה וכו'.

– חפש אותם בגוגל ובררו את הדירוגים של עורך דין אופנועים.

צריכים סיוע נוסף במציאת עורך דין עבירות מהירות אופנוע? צרו עמנו קשר ואנו נסייע לכם במה שצריך, התייעצו עם צוות רוכבים בעל ניסיון ועוד.

אנחנו כאן בשביל!
קבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות
Call for Consultation

0761-8523-398