לוגו MOTOLAW - עורך דין
single blog

תאונת אופנוע – המדריך המקיף לפיצויים בגין תאונות אופנוע

תאונת קטנוע

אם אתה או יקירך הייתם מעורבים בתאונת אופנוע, חשוב שתדעו מהן זכויותיכם החוקיות וכיצד לנהוג בתביעת הפיצויים המגיעים לכם. ברוכים הבאים למדריך המלא והמקיף ביותר של תאונת אופנוע – מדריך פיצויים, מציאת עו"ד תאונות אופנוע ועוד.

האינטרנט הוא משאב מצוין למי שרוצה לגלות יותר על זכויותיו ומה אפשר לעשות אם נפצעים בתאונת אופנוע. תאונות אופנוע הן בעיה רצינית בכל העולם, לא רק בישראל. הן עלולות להוביל לפציעות חמורות ואפילו למוות, במקרים אחרים לתביעות משפטיות מורכבות. במדריך זה ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עורך דין תאונות אופנוע, עו"ד נזקי גוף, מה עושים כשתאונה נגרמת ועוד.

תאונות אופנוע מצריכות מומחיות של עו"ד בתחום

תאונות אופנוע אינן מטופלות כמו תאונות דרכים של רכבים. כדי להבטיח שתקבלו את הפיצוי המגיע לכם, חשוב להצטייד בעורך דין תאונות אופנוע מנוסה אשר מכיר את הניואנסים של תאונות דרכים מסוג זה.

בתאונות אופנוע יש לעיתים פציעות חמורות יותר, לכן חשוב לטפל בתיק שלך בצורה נכונה. מעבר לכך שצריך סיוע משפטי מאוד מקצועי, יש צורך לעיתים לעבור תהליכים לא פשוטים ובירוקרטיות עד השגת כלל המידע שאתם צריכים.

אילו תהליכים צריך לעבור לאחר תאונות אופנועים?

למשל, חוות דעת של מומחים רפואיים, ועדות רפואיות שצריך לעבור, פניות לגופים ממשלתיים כמו ביטוח לאומי ועוד. כמו כן, כמובן שתצטרכו לאתר עורך דין בתחום הזה של נזקי גוף, תאונות דרכים, תעבורה וכו'.

אם אתם כרגע בחיפושים אחר עורך דין לתאונות אופנועים, בהחלט יש כמה פרמטרים שחשוב לבדוק לפני קבלת סיוע משפטי. ריכזנו עבורכם 10 שאלות חשובות שכדאי לשאול את עצמכם ואולי גם את עורך הדין שלכם. הנה הן:

10 שאלות שחשוב לשאול עו"ד תאונות אופנוע

  1. מה נחשבת תאונת אופנוע קלה, בינונית וקשה?
  2. מהן הסיבות השכיחות ביותר לתאונות אופנוע?
  3. מי יכול לשאת באחריות לתאונת אופנוע?
  4. מהו ביטוח רוכבי אופנוע ואיך זה עובד?
  5. איך אני מטפל במקרה של תאונת האופנוע שלי?
  6. כיצד אוכל לקבל פיצוי על הפציעות או הנזקים שנגרמו לי בתאונה?
  7. האם כדאי להגיע לפשרה עם חברת הביטוח?
  8. במה יכול לעזור לי עורך דין תאונות אופנוע ונזקי גוף?
  9. האם שווה לתבוע בגלל חלקי פלסטיק של אופנוע שנשברו?
  10. מה אחוזי ההצלחה הצפויים בתביעה שלי?

מה הדבר הראשון שעושים אחרי תאונת אופנוע?

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא כמובן לוודא שכולם בריאים ושלמים. לאחר מכן, לרשום כמה שיותר פרטים על האירוע. לקיחת אחריות היא השלב המכריע הבא. זה כולל זיהוי כל הצדדים המעורבים, קביעת נסיבות התאונה והערכה מי אשם. כמובן שהשלב הזה יצריך אנשי מקצוע מיומנים כמו שמאים, סוכני ביטוח, עורכי דין תאונות אופנוע ועוד.

מרכיב מרכזי בביסוס אחריות, כרוך בקביעה למי יש אחריות לתשלום נזקי גוף ונזקים לכלי הרכב. התשלומים יכולים לכלול טיפולים של כאב וסבל, הוצאות רפואיות, אובדן שכר ונזקים אחרים הקשורים לפציעות השונות.

ממה נגרמות תאונות אופנועים בד"כ?

אין חיה כזו: "בדרך כלל". כל תאונת אופנוע והנסיבות הספציפיות שהובילו למצב. יחד עם זאת, תאונות אופנוע נגרמות לרוב על ידי נהגים או רוכבים רשלניים שדעתם מוסחת, או אפילו פגומה מסמים או אלכוהול. נהגים אלו אחראים לשלם עבור נזקי הפציעה שלך אם הם היו אחראים לגרימת תאונת האופנוע שלך, ובמקרים רבים גם יואשמו ברמה הפלילית.

אם חלילה הייתם מעורבים בתאונת אופנוע שבה נתפסתם עם אלכוהול או סמים בבדיקת דם, ייתכן שתצטרכו עורך דין פלילי. במילים אחרות, תצטרכו למצוא עורך דין תאונות אופנוע שמתמחה גם בדינים פליליים. זאת, משום שיש סיכוי גבוה לכך שהמדינה תגיש נגדכם כתב תביעה פלילי.

אפשר לצפות או למנוע תאונות אופנועים?

אופנועים הם אמצעי תחבורה שיכולים להיות מהנים מאוד לשימוש. יחד עם זאת, אופנועים הם גם מאוד פרקטיים. הבעיה מתחילה כאשר רוכבים מוצאים את עצמם על כלים מאוד כבדים שמסוגלים להגיע למהירויות גבוהות.

ואם ישנם רוכבים מסוימים שיהיו מסוגלים לגלות איפוק ובגרות נפש, אחרים ירגישו שהם חייבים להגיע למהירויות גבוהות. כל עורך דין תאונות אופנוע יגיד לכם את הדבר הבא: אי אפשר להתכונן לתאונת אופנוע.

פעולת המנע הטובה ביותר היא רכיבה רגועה

לא משנה כמה פעמים תריצו את זה בראש שלכם, במציאות החוויה תהיה אחרת לחלוטין וכנראה משמעותית פחות נעימה ממה שדמיינתם. אז אמנם אפשר לדבר על פעולות מנע שניתן לנקוט בהן כמו קורסי רכיבה מקצועיים, אבל פעולת המנע הכי טובה תהיה פשוט לרכב רגוע ובזהירות.

אם אתה או מישהו שאתה מכיר עבר תאונת אופנוע, חשוב להבין את תהליך הפיצוי ומה הצעדים שצריך לנקוט על מנת למקסם את הסיכויים לקבל פשרה נוחה. הכוונה נוחה, הן מבחינה כלכלית והן מהבחינה של כיסוי הוצאות רפואיות אם יש כאלו.

אל תתנו לתאונות אופנוע להיגרם – התמגנו בהתאם

רוכבים בישראל אולי לא לגמרי מודעים לזה, אבל מסתבר שתאונות אופנוע הן אחד מגורמי המוות המובילים בארצות הברית. למעשה, תאונות אופנוע מהוות יותר מ-12% מסך ההרוגים בכביש במהלך כל שנה. ובישראל מה? ובכן, המצב לא הרבה יותר טוב.

גם בישראל אנחנו עדים לאחוזים לא נמוכים של תאונות אופנועים במהלך כל שנה, אבל אתם יכולים להפחית את הסיכון. כיצד? על ידי נקיטת אמצעי הבטיחות המתאימים ולבישת ציוד בטיחות בזמן רכיבה בכביש או בשטח. זה ממש לא תעודת ביטוח לשום דבר ושום כלום, אבל בכל מקרה תמיד יהיה חשוב להתמגן כשאתם יוצאים לרכב.

שימו לב היטב ועם 10 עיניים: מה קורה בכביש?

תאונות אופנוע נגרמות לרוב על ידי נהגים שלא רואים אופנועים, או נהגים שרואים אותם אבל פשוט לא יודעים איך להגיב. רוכבי אופנוע נמצאים גם בסיכון לפגוע בהולכי רגל רשלניים או פזיזים. כמו כן, במקרים לא מעטים, רוכבים עשויים להחליק על הכביש כתוצאה משמן חלק, אבנים בכביש, טעויות של נהגי רכב אחרים ועוד.

תאונות אופנוע קורות כל יום והסטטיסטיקה רק ממשיכה לעלות. במאמץ לעזור לך, ריכזנו מדריך על תאונות אופנוע ומה לעשות אם היית מעורב באחת. השתדלנו לרכז כאן את כל מה שאתם צריכים לדעת על תאונות אופנוע, וכיצד לברר אם אתם זכאים לפיצוי על הפציעות שלכם או על הנזק שנגרם לאופנוע. במאמר סיפקנו מידע על סוגי הפציעות שעלולים להיגרם מתאונות אופנוע והשפעותיהן. ואם לאחר קריאת מאמר זה נותרתם עם תהיות ושאלות, אנחנו ממליצים לקבל ייעוץ משפטי.

ממי אפשר לקבל ייעוץ משפטי לאחר תאונת אופנוע?

את הייעוץ המשפטי שלכם אתם תקבלו מאת עורך דין נזיקין, עורך דין תאונות אופנוע, עורך דין תעבורה וכו'. עורכי דין בתחומים אלו עשויים לגבות כ-500 ₪ ומעלה על פגישה, ככה שיהיה חשוב מראש לקבל הצעות מחירים או מידע ישירות מעורך הדין.

ובדיוק בכך אנחנו מתמחים, במציאת עורך דין שעונה על הצרכים שלכם. צרו עמנו קשר ואנחנו נספק לכם פרטים נוספים, תוכלו להתייעץ עם רוכבים מנוסים, נאתר עבורכם עורכי דין מומלצים לתאונות אופנוע ועוד.

אנחנו כאן בשביל!
קבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות
Call for Consultation

0761-8523-398