לוגו MOTOLAW - עורך דין
single blog

תאונת קטנוע – המדריך המקיף לפיצויים בגין תאונות קטנוע

אופנוע מחליק בתאונה

מדריך זה נועד לספק לקורא הבנה טובה יותר מה הן תאונות קטנוע, הגורמים להן ומה לעשות לאחר תאונה. צריכים עורך תאונות קטנוע? אולי עורך דין נזקי גוף, חלילה? כך או כך, במדריך הבא תוכלו לקבל את כל הפרטים והמידע שאתם צריכים.

הקטנוע הוא אמצעי תחבורה שצובר פופולריות בקרב צעירים בארה"ב, בישראל ובכלל בעולם. הם מציעים דרך זולה לטייל ברחבי העיר והם פופולריים במיוחד בערים בהן עומסי תנועה הפכו לבעיה. אבל יחד עם היתרונות שיש לקטנועים, החיסרון המשמעותי הוא נושא הבטיחות. אם חלילה עברתם תאונת קטנוע, ריכזנו עבורכם כאן את המדריך המלא לפיצויים בגין תאונות קטנועים.

מה הסיבות בד"כ לתאונות קטנועים?

הסיבות לתאונות קטנוע לא תמיד ברורות. עם זאת, ניתן לסווג אותם לשתי קבוצות. הקבוצה הראשונה נגרמת על ידי הרוכב עצמו, ואילו השנייה נגרמת על ידי גורמים חיצוניים כמו תנאי דרך גרועים או כלי רכב אחרים.

הסיבה השכיחה ביותר לתאונות בקבוצה השנייה היא, כאשר נהגים אחרים פשוט לא שמים לב לקטנועים על הכביש. לא פעם, נהגים עשויים אפילו שלא להתייחס לרוכבי קטנועים, מה שמציב אותם בסכנה חמורה.

בררו עם עורך דין תאונות קטנוע – אפשר לקבל שיפוי?

קטנועים הם אמצעי תחבורה פופולרי. בין אם ליום בחוץ בפארק או לנסיעה מהירה לעבודה, יש משהו בדרך הנוחה והחסכונית הזו להתנייד שמושך רבים. עם זאת, לתאונה שבה מעורב קטנוע יכולה להיות השלכות חמורות על בריאות ורווחה של רוכבים.

לפעמים אנשים מוצאים את עצמם ללא יכולת לרכב, אולי אפילו בלי יכולת להתנייד עצמאית במשך תקופה מסוימת. במקרים מהסוגים האלו, יהיה חשוב לקבל ייעוץ משפטי. דברו עם עורך דין תאונות קטנוע, ותבדקו איזה סוג שיפוי אתם יכולים לקבל על אבדן שכר, ימי מחלה, חלילה פציעות וכדומה.

זכרו תמיד לשמור את כל ההוצאות על התיקונים של הקטנוע

אם עברתם תאונת קטנוע וזקוקים לעזרת עורך דין, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון. ראשית, אם אפשר, צלם תמונות של זירת האירוע באמצעות הטלפון שלך. זה יעזור להם בחקירה שעלולה לעלות ביוקר אח"כ.

שנית, דווח על כך לחברת הביטוח שלך. חשוב לקבל תיעוד כדי שלא תצטרכו לשלם את החשבון על התיקונים בעצמכם. ואם תאלצו לשלם על התיקונים, תהיו חייבים לשמור חשבוניות ותיעוד כדי לקבל אחר כך שיפוי בהתאם.

זכרו גם לשמור את כל ההוצאות הרפואיות אם יש כאלו

כשם שאתם חייבים לשמור את כל ההוצאות על התיקונים של האופנוע, תהיו חייבים לשמור גם את כל ההוצאות הרפואיות השונות. בין אם הרוכב או הרוכבת יצטרכו טיפולים מסוג כזה או אחר, חשוב לשמור את כל השתלשלות האירועים בצורה של מסמכים, תיעוד ביקור רופא, תיעוד ביקור אצל רופאים מומחים ועוד.

לבסוף, שמרו על סודיות מוחלטת של כל התקשורת בינכם לבין חברת הביטוח ועורך הדין, כדי למנוע אי הבנות בהמשך הדרך המשפטית. ובין אם אתם מעורבים או קורבנות בתאונת קטנוע, חשוב להיות מודעים לזכויות החוקיות שלכם. כדאי שתדעו שאם נפגעתם, אזי החוק מחייב במקרים רבים את מי שגרם לתאונה לשלם עבור הנזקים שלכם. פיצוי זה יכול לכסות חשבונות רפואיים, אובדן שכר והפסדים אחרים.

סוגי פציעות בתאונות קטנועים

החוק מכיר בשלושה סוגים עיקריים של פציעות: פציעות קלות, פציעות חמורות ופציעות קטלניות או כמעט קטלניות. בין אם חלילה הייתם מעורבים בתאונה מסוג כזה או אחר, חשוב מאוד לא לדחות את קבלת הייעוץ המשפטי. חשוב לפנות בהקדם לעורך דין.

הסיבה לכך היא, שיש מגבלות זמן על כמה זמן אתם יכולים לחכות עם נקיטת צעדים משפטיים. בנוסף לכך, יש צורך לתעד את התאונה ואת כל הפגיעות ממנה אתם סובלים. עליכם לוודא שאתם מתעדים אילו חוקים הופרו גם על ידי האדם שגרם לתאונה.

איזו עזרה משפטית צריך לאחר תאונת קטנוע?

אם אתם מעורבים בתאונת קטנוע, חשוב לדעת לאיזו עזרה משפטית אתם זקוקים. ישנם סוגים רבים ושונים של עורכי דין המתמחים בסוגים שונים של פציעות. עורך דין נזקי גוף למשל, יוכל לייעץ לכם מהן האפשרויות המשפטיות העומדות בפניכם.

הם יכולים גם לעזור בניירת ובמשא ומתן הדרושים להגשת תביעה נגד הגורם האשם, אם רלוונטי. אם נפצעת, הם יכולים גם לעזור לך לקבל פיצוי עבור החשבונות הרפואיים שלך והפסד שכר. כמו כן, ישנם עורכי דין בדינים פליליים (אם נתפסתם רוכבים שיכורים או מסוממים), עורכי דין תעבורה ועוד.

למי עורך הדין יעניק שירות?

עורך דין הוא איש מקצוע המעניק שירותים משפטיים ליחידים, לתאגידים ולגופים אחרים. עורכי דין יכולים להיות סנגורים או תובעים ציבוריים, מומחים למשפט פלילי, עורכי דין לנזקי גוף, עורכי פטנטים, עורכי דין עסקיים, עוסקים בליטיגציה ועוד.

במקרים מסוימים, עורך דין עשוי להיות גם בורר או עד מומחה. השירות המשפטי הנפוץ ביותר הניתן על ידי עורכי דין הוא מתן ייעוץ מה לעשות בנוגע לבעיות משפטיות מסוימות. כמו כן, עורכי דין תאונות קטנוע יכולים לעסוק בנזקי גוף, עוגמת נפש, פגיעות של חלקי הקטנוע וכו'.

מה אני צריך לדעת על הזכויות שלי בתאונה?

יש לכם את הזכות לקבל טיפול רפואי במקום או בבית החולים. כמו כן, יש לכם את הזכות להתקשר למשטרה. יש לכם את הזכות והחובה לקחת פרטים של המעורבים בתאונה. זאת ועוד, הזכות לתעד את האירוע באמצעות הטלפון היא גם שלכם.

יש לכם שאלות נוספות כמו: איזה סוג של פציעות יכול לקרות? האם אני צריך לשכור עו"ד? כמה יעלה לי עורך דין תאונות קטנוע? כל אלו ועוד, הן שאלות שחשוב לשאול לפני קבלת ייעוץ משפטי. אם אתם צריכים סיוע במציאת עורך דין, אנחנו יכולים לסייע לכם בכך. פנו אלינו כעת וקבלו סיוע באיתור מיידי של עורך דין תאונות קטנוע.

במה עוד עורך הדין יסייע לי?

עורך דין יעזור לכם להבין את חומרת הפציעה, בין אם היא הייתה מכוונת ובין אם לאו, וכמה פיצוי יידרש עבור הפציעות שלכם. עורך הדין יכול גם לתת ייעוץ כיצד לפנות לטיפול רפואי ולספק תמיכה רגשית במהלך הליך המשפט.

לאחר תאונת קטנוע, חשוב ליצור קשר עם עורך דין תאונות קטנוע מנוסה וממולח. עורכי דין אלו יכולים לעזור לכם לנווט את ההליך המשפטי ולוודא שתקבלו פיצויים על הפציעות שלכם, נזקי הקטנוע, הפסד ימים בעבודה ושכר ועוד.

עורך דין יחסוך לכם המון זמן יקר

עורך דין טוב יוכל לטפל בשמכם בתיק, אם אינכם רוצים לעשות זאת בעצמכם או אם פשוט אינכם יודעים כיצד. זה יכלול איסוף ראיות, התייעצות עם מומחים וניהול משא ומתן בשמך במידת הצורך. הם גם יציעו עצות אם כדאי או לא כדאי להעביר את התיק לבית המשפט, או אם הסדר מחוץ לבית המשפט יועיל יותר עבור שני הצדדים המעורבים.

אם עברתם תאונת קטנוע וברצונכם לדעת את הזכויות החוקיות שלכם, פנו אלינו כעת וקבלו סיוע נוסף. אנחנו נאתר עבורכם עורך דין תאונות קטנוע, תוכלו להתייעץ עמנו (אנו רוכבים מנוסים מאוד), לקבל פרטים נוספים ועוד. השאירו כעת את פרטיכם וקבלו את כל המידע הנדרש לכם.

אנחנו כאן בשביל!
קבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות
Call for Consultation

0761-8523-398