לוגו MOTOLAW - עורך דין
single blog

נהיגה באופנוע במעבר חציה

נהיגה באופנוע במעבר חציה

לא פעם, רוכבי אופנועים לא מסוגלים להתאזר בסובלנות עד שהרמזור האדום יתחלף לירוק. מה הם עושים? ניחשתם נכון, נהיגה באופנוע במעבר חציה. על פי החוק, גובה הקנס על פעולה זו הוא 500 ₪. צריכים עורך דין עבירות אופנוע? הנה כל הפרטים לפניכם.

אופנועים הרבה יותר שקטים ממכוניות, מה שאומר שלעיתים לא ניתן לשמוע ולראות אותם ממרחק. כשמדובר בהולכי רגל שחוצים מעברי חצייה בלילה, הם לעיתים עשויים להתקשות להבחין באופנועים שמחליטים לעלות על מעברי חצייה. מדוע האופנוען עולה על מעבר חצייה? בדרך כלל, כדי לחסוך זמן יקר ברמזור. אבל הקנס עוד יותר יקר מהזמן שלכם, ואין ספק שהפעולה הזו מהווה סיכון להולכי הרגל ולאופנוענים. גובה הקנס? 500 ₪ על נהיגה באופנוע במעבר חציה.

מה צריך לדעת על רכיבה על אופנוע במעבר חציה?

חשוב לדעת אילו חוקים חלים על רוכבי אופנוע והולכי רגל, כאשר יש אור חצייה. רוכבים חייבים לעצור ברמזורים צהובים ואדומים, וכנ"ל לגבי הולכי רגל. העניין הוא, שהולכי רגל לא תמיד נשמעים להתראות והמלצות חוקי התנועה.

כאשר אופנוען מחליט לעלות על מעבר חציה, הוא עשוי בכלל שלא להבחין בהולכי רגל שעושים את דרכם בחצייה גם כן על אותו המעבר. השכל הישר אומר לנו שרוכבי אופנוע צריכים לנקוט משנה זהירות כשהם מתקרבים למעבר חציה, אבל זו גם האחריות של הולכי הרגל.

אחריות משותפת של הולכי רגל ואופנוענים – מעברי חצייה

אם אתם רוכבים בתוך העיר, על מדרכה או ברחובות סואנים עם מעברי חציה, שמרו על עיניכם עבור הולכי רגל, במיוחד ילדים. זאת, מכיוון שיש סיכוי גבוה יותר שהם יחצו את הרחוב מבלי להסתכל מסביב. במילים אחרות, אופנוענים צריכים לזכור שמדובר באחריות משותפת שלהם ושל הולכי הרגל, אבל ישנם מקרים בהם לא ניתן לסמוך על הולכי הרגל שיבחינו באופנוע.

אופנוע שעובר במעבר חציה בכביש סואן בלילה הוא משהו שרובנו אפילו לא היינו חושבים עליו. יש לנו כמה טיפים חשובים לחלוק איתכם בנושא של בטיחות רכיבה במהלך היום, וגם לאחר רדת החשיכה כאשר הראות נמוכה.

  1. רכבו לאט וללא מכות גז מיותרות.
  2. הדליקו פנסים חזקים רק כאשר באמת יש צורך בכך.
  3. השתדלו להישאר ב-10% מתחת למהירות המותרת כאשר הראות ירודה.
  4. כאשר רוכבים על אופנוע, חשוב לדעת מהי הדרך הנכונה לרכיבה מבלי לעלות על מעבר חציה.
  5. הקפידו לנקות את פנסי האופנוע כדי שייראו אתכם מגיעים מרחוק.

מה עוד חשוב לדעת על רכיבה על אופנוע במעבר חציה?

ברוב היישובים בישראל, מותר לרכוב על אופנוע במעבר חציה רק במקרה של חירום. אם כי על פי חוק אסור לחצות במעבר חציה עם אופנוע, ישנם מקרים מסוימים בהם יהיו חריגות בחוק. אם נקנסתם או הואשמתם בעבירה זו, יהיה חשוב לאתר עורך דין עבירות אופנוע שמכיר ומתמצא בסוגי הדינים האלו.

עורכי דין עבירות אופנועים, הם אנשי מקצוע שיצטרכו ללוות אתכם בתהליך של התביעה כבר מתחילתו. ברגע שאתם נקנסים או נתפסים, יהיה חשוב לפנות ולקבל ייעוץ משפטי מאת עורך דין מעבר על חציה עם אופנוע. בסופו של דבר, יש הרבה דברים שרוכב אופנוע צריך לדעת לפני שהוא רוכב על מעבר חציה. אחד מהם הוא, שזו לא רק עבירה שיכולה לעלות 500 ₪ בכיס, אלא גם עבירה מסוכנת כלפי הולכי רגל.

אם אתם צריכים סיוע באיתור ומציאת עורך דין עבירת אופנוע, צרו עמנו קשר ואנחנו נסייע לכם באיתור עורכי הדין הכי מומלצים בדיני תעבורה.

אנחנו כאן בשביל!
קבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות
Call for Consultation

0761-8523-398