לוגו MOTOLAW - עורך דין
single blog

נהיגה באופנוע ללא קסדה

נהיגה באופנוע ללא קסדה

נהיגה באופנוע ללא קסדה אמנם לא יכולה להוביל למאסר או שלילת רישיון נהיגה בד"כ, אבל כל עו"ד עבירות אופנוע יגיד לכם שמדובר בעבירה חמורה. העבירה יכולה לגרור קנסות של מאות שקלים, כמו גם נקודות חובה לרישיון הנהיגה שלכם.

צריכים עורך דין עבירת אופנוע? עו"ד עבירות אופנועים יספק ייעוץ משפטי במקרים של נהיגה באופנוע ללא קסדה, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה באור אדום ועוד. יש לזכור כי, במקרים של רכיבה ללא קסדה, מתן הקנס תלוי ב-2 פקטורים עיקריים. האחד הוא, הפקטור של הרצועה של הקסדה. הפקטור השני הוא, סוג הקסדה. בואו נבין למה הכוונה, הנה המידע בשורות הבאות:

מה חשוב לדעת על רכיבה על אופנוע ללא קסדה?

אפרכסת אוזן היא האיבר בגוף שאמור להיות מכוסה כאשר אתם מרכיבים קסדת אופנוע. במילים אחרות, בין אם מדובר בקסדה מלאה או בקסדת חצי, היא תהיה תקנית רק כאשר אפרכסת האוזן שלכם תהיה מוגנת ומכוסה.

דבר שני שצריך לזכור הוא, שרצועת קסדה שאינה סגורה מהווה עבירת תנועה. אם הרכבתם קסדה אבל לא רכסתם ונעלתם את הרצועה של הקסדה, מבחינת החוק לא הרכבתם קסדה בצורה תקינה. במקרים אלו, עורך דין עבירות אופנוע ינסה לסייע לכם בהקלת והמתקת העונש או הקנס.

קצת מידע על הרכבת קסדת אופנוע והצלך חיים

על פי אין ספור מחקרים שבוצעו בתחום, לרוכבי אופנועים עם קסדה יש סיכון נמוך ב-16% למוות מאשר לאלו ללא קסדה. הם גם מקבלים טיפול טוב יותר לפציעות ויתאוששו מהר יותר, במקרים בהם הם מעורבים בתאונות דרכים.

מדוע החוק רואה בחומרה אי-חבישת קסדה? הסיבה לכך היא שרוכבי אופנועים נמצאים בסיכון לפציעה חמורה או מוות מבלי לחבוש קסדה. אם לרגע נצא מגבולות ישראל, הרי שרכיבה על אופנוע ללא קסדה אינה חוקית ברוב המדינות. יש כמה חריגים, אבל הם לא מאוד נפוצים. בהודו, תאילנד ועוד מדינות עולם שלישי, חבישת קסדה היא בגדר המלצה בחלק מהאזורים. וגם שם, רוכבים רבים מעדיפים לחבוש קסדה ולא להסתכן.

מתי צריך עורך דין עבירות אופנוע

באופן כללי, בטיחות היא הדאגה העליונה כשמדובר ברכיבה על אופנוע. רכיבה ללא קסדה עלולה להיות מסוכנת ועלולה גם להוביל לפציעות קשות. רוכבים אשר בוחרים לא לחבוש קסדות, חשופים בפני סיכון מוגבר לסבול מפציעות חמורות או קטלניות במהלך תאונה, ויעמדו בפני השלכות, לרבות צעדים משפטיים, אם יגרמו לפציעה או מוות חלילה.

במקרים מהסוג של תאונת דרכים ללא קסדה, לאחר טיפול רפואי, חשוב לקבל סיוע של עורך דין תאונות אופנוע. עו"ד תאונת אופנוע נדרש כאשר יש מורכבויות או תביעות מול חברת הביטוח. כמו כן, עורך דין עבירות אופנועים יהיה נדרש גם כאשר רוכבים מקבלים קנס על רכיבה ללא קסדה. כדי לאתר בקלות עורך דין תעבורה לעבירות אופנוע, ריכזנו עבורכם כמה טיפים שיכולים לשמש אתכם במהלך החיפושים. הנה הם:

13 טיפים למציאת עורך דין עבירות אופנוע

מציאת עורך דין יכולה להיות קשה ואולי אפילו מלחיצה. זה נכון במיוחד אם אתם נמצאים בתהליך של תביעה משפטית. יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון כמו מיקום, התמחות, ניסיון וכו'. אמנם זה יכול להיות קשה למצוא עורך דין עבירות אופנוע טוב, אבל הנה כמה דרכים לשמור על החיפוש שלכם פשוט ויעיל.

 1. בקשו הפניות מבני משפחה וחברים, אחד מהם אולי מכיר עורך דין תעבורה ועבירות אופנועים.
 2. חפשו באינטרנט עורכי דין לנהיגה באופנוע ללא קסדה.
 3. בדקו בגוגל ביקורות על עורכי הדין, לכל עורך דין תעבורה אמור להיות דף עסקי עם ביקורות מאומתות.
 4. שאלו שאלות באתרי מדיה חברתית כמו פייסבוק, טוויטר, לינקדאין וכו'.
 5. נסו למצוא קבוצות במדיות החברתיות שעוסקות שמתן ייעוץ משפטי חינם (ייעוץ ראשוני בד"כ).
 6. קבלו יותר מהצעה אחת של עורך דין, אלא אם אתם סומכים על אותה הצעה בודדת שכבר קיבלתם.
 7. בדקו אם לעורך הדין יש ניסיון בסוג העבירה שביצעתם, או שנחשדתם בביצוע שלה.
 8. בקשו מעורך הדין את רשימת הלקוחות הממליצים שלו.
 9. בדקו את אתר האינטרנט של עורך הדין ובדקו אילו סוגי שירותים הוא מציע.
 10. הקדימו לקבל סיוע משפטי כמה שיותר מוקדם ובצמוד לביצוע דבר העבירה המיוחסת לכם.
 11. הקפידו לאסוף מסמכים, ראיות, חוות דעת מומחים וכו'.
 12. אם ביצעתם דבר עבירה פלילית בזמן רכיבה על אופנוע, יהיה חשוב לקבל סיוע של עורך דין תעבורה פלילי.
 13. אם נחשדתם או הואשמתם בעבירה שלא ביצעתם, יהיה חשוב להציג בפני עורך הדין את הראיות התומכות בטענתכם.

הנה מידע נוסף לגבי מציאת עורך דין נהיגה באופנוע ללא קסדה:

פנו אלינו לסיוע במציאת עורך דין עבירות אופנוע

אם אתם מסתבכים בין האפשרויות השונות שגוגל מציע לכם, אנחנו ממליצים לפנות אלינו ולחסוך מעצמכם הרבה טרחה וזמן יקר שיבוזבז על חיפושי אונליין. אנחנו נמצא עבורכם עורך דין נהיגה על אופנוע ללא קסדה, עו"ד שמתמחה ברכיבה במהירות מופרזת ועוד.

כמו כן, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו אם אתם צריכים ייעוץ מאת רוכבי אופנועים מנוסים. תוכלו לקבל ייעוץ בנושאי רכיבה, כמו גם לקבל הפניות אל עורכי דין עבירות אופנועים. דרכנו, תוכלו לקבל את ההפניות אל עורכי הדין המומלצים ביותר בתחום.

אנחנו כאן בשביל!
קבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות
Call for Consultation

0761-8523-398