לוגו MOTOLAW - עורך דין
single blog

מה עושים במקרה של תאונות אופנוע

מה עושים במקרה של תאונות אופנוע

הדבר הראשון שעליך לעשות לאחר תאונת אופנוע הוא לוודא שכולם בסדר. אם הנהג עדיין שם, בקש ממנו או ממנה את פרטי הקשר שלו. אם הם לא שם, צלמו את זירת התאונה ותתעדו את כל המידע על רכבו של הנהג השני.

אל תנסו להזיז כלי רכב או להסיר פסולת מהאירוע עד להגעת שירותי החירום. אם חלילה נפגעתם, וודאו שמישהו נמצא אתכם והתקשרו לשירותי חירום בהקדם האפשרי. ייתכן שתזדקק לטיפול רפואי ולביקור בבית חולים. אם כולם שלמים ובריאים ואולי רק עם חבלות קלות, פנו לשירותו של עורך דין תאונות אופנוע לקבלת סיוע נוסף. כמובן, לאחר שפיניתם את זירת התאונה והמשכתם לדרככם. השתדלו שלא להתחיל לבצע שיחות טלפוניות בזמן שהאופנוע שלכם חוסם צירי תנועה.

הפרטים שכדאי לקחת בחשבון בעת תאונת אופנוע

ערכו רשימה של כל מה שנפגע ברכב המעורב בתאונה, ובדקו את הנזקים שנגרמו לאופנוע שלכם. אספו מידע ליצירת קשר ממי שהיו עדים לאירוע, במידת האפשר. איסוף ראיות רבות ככל האפשר יסייע בתהליך תביעת הביטוח שלכם במקרה הצורך.

כל עו"ד תאונת אופנוע יגיד לכם שאיסוף הראיות הוא חלק מהותי וקריטי בהליך הגשת התביעה המשפטית. במקרה של תאונת אופנוע, זכרו תמיד מס' דגשים בסיסיים שילוו אתכם אחר כך במהלך התביעה המשפטית, קבלת הטיפול הרפואי וכו'. הנה הדגשים האלו:

7 דגשים חשובים בעת תאונת אופנוע

  1. הורידו את האופנוע מהכביש ואל משטח ישר.
  2. קראו לעזרה (100) והמתינו שיגיעו.
  3. אם מישהו נפגע חלילה, הזמינו אמבולנס ולאחר מכן טפלו בכל מה שאינו פציעה של אנשים.
  4. אם הייתה פציעה אך איש אינו זקוק לטיפול רפואי, ודאו שאתם מקבלים במיידית את כל הפרטים של הנהגים שהיו מעורבים בתאונה.
  5. צלם תמונות של הזירה במידת האפשר.
  6. שימו לב למיקום, שעה ותאריך מדויקים.
  7. קבלו סיוע של עורך דין תאונות אופנוע או נזיקין.

חשוב לשמור על רוגע ככל האפשר

יכול להיות שהיינו צריכים לתת את הטיפ הזה כבר בהתחלה. אבל אם אתם מעורבים בתאונת אופנוע, חשוב לזכור לא להיכנס לפאניקה. הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להעריך את המצב.

אל תשכחו לבדוק את הזירה עבור כל ראיה שיכולה להועיל לתביעה משפטית או חקירה. צלם תמונות של ההתרסקות, הפציעות שלך וכל דבר אחר שעשוי להיות שימושי. אם יש לכם את האפשרות לכך, שוחחו עם עדים או רוכבי אופנוע אחרים באתר. גם אם אינך בטוח שהם ראו את מה שקרה, ייתכן שהם ראו משהו שימושי וייזכרו בכך בהמשך.

פנו אל עורך דין תאונות אופנוע ונזיקין

לאחר תאונת אופנוע יש לפנות אל עורך דין תאונות אופנוע או נזיקין. אם אינכם יודעים מי עורך הדין שצריך להסתייע בו, יש דרכים לפתור זאת. למשל, צור קשר עם ספק הביטוח שלך בהקדם האפשרי וודא שהוא יודע מיהו עורך הדין שלך.

זאת, כדי שניתן יהיה לפנות אליו במקרה שתזדקק לסיוע משפטי בכל הנוגע לתיק שלך. תאונות אופנוע הן אירוע שכיח מאוד עם אלפי פצועים מדי שנה. הדבר החשוב ביותר שיש לעשות במקרה של תאונה הוא להעריך את הנפגע על ידי איש מקצוע רפואי.

מה אם צריך חוות דעת של מומחים רפואיים?

במקרים מסוימים, עו"ד תאונות אופנוע יוכל לשלוח אתכם לקבל חוות דעת הניתנות על ידי מומחים רפואיים שונים. אם תצטרכו לעבור את התהליכים האלו, יהיה חשוב לעבור אותם כמה שיותר בסמוך לתקרית התאונה. באופן הזה, אם יש פציעה כלשהיא, יהיה ניתן להעריך אותה רפואית במדויק.

ברוב המקרים של תאונות אופנוע קלות, לא יהיה צורך לתזז את עצמכם כדי לאתר חוות דעתם של מומחים רפואיים. אם כן, עו"ד תאונות אופנוע יכול לסייע לכם באיתור המומחים, טיפול בטפסים, חוות ליווי במהלך דעת רפואיות ועוד.

מה לעשות אם היינו עדים לתאונת אופנוע?

הדבר הראשון שמישהו צריך לעשות הוא, לבדוק אם יש פציעות. אם האדם בהכרה, יש לשאול אותו אם הוא יכול להזיז את הידיים והרגליים לפני בדיקת דימום. זה יעזור להבטיח שאם יש פציעות, ייתכן שהן לא יהיו חמורות מדי.

אם האדם מחוסר הכרה, יש לבדוק את היענותו ונשימה כדי שניתן יהיה לקבוע את חומרת הפציעה הפוטנציאלית. יש לטפל בכל הפצעים בהקדם האפשרי בעזרת צוות רפואי, ולעולם אין לנסות להזיז את האדם הפצוע ללא סיוע רפואי או של חובשים מוסמכים.

כיצד לאתר עורך דין תאונות אופנוע?

בתור התחלה, כדאי לעשות מחקר מקוון מעמיק על עורכי דין שונים באינטרנט או בקהילת הרוכבים שלכם. אתה יכול לבקר באתר לשכת עורכי הדין שלך ולעיין בפרופילים שלהם כדי לראות איזה מהם מתאים לצרכים שלך בצורה הטובה ביותר.

ואם אתם מעוניינים לחסוך מעצמכם את כל התהליך של איתור עו"ד תאונת אופנוע, צרו עמנו קשר ואנחנו נוכל לסייע לכם בכך. נאתר עבורכם אנשי מקצוע מובילים בתחום, נשווה עבורכם מחירים של פגישות היכרות עם עורך דין אופנוע ועוד. באתר שלנו תוכלו לברר מחירון עורך דין תאונות אופנוע, לברר מידע בנוגע לתהליכים משפטיים ועוד. השאירו פרטים, ואחד מנציגינו יאתר עבורכם את עורכי הדין המומלצים ביותר בדינים של תעבורה, תאונות אופנועים, נזיקין של אופנוע, גוף ועוד.

אנחנו כאן בשביל!
קבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות
Call for Consultation

0761-8523-398