לוגו MOTOLAW - עורך דין
single blog

נסיעה על המדרכה באופנוע

נסיעה על המדרכה באופנוע

לא רבים יודעים זאת, אבל נסיעה על המדרכה באופנוע היא עבירה שמובילה את המשטרה "לגרוף" כ-2.5 מיליון ₪ בשנה. סכום זה כולל את הדוחות שניתנים על נסיעה עם אופניים על המדרכה, עם קורקינט ואופנוע או קטנוע. צריכים עורך דין עבירות אופנוע? בואו נדבר על זה.

בישראל, עבירת רכיבה על המדרכה באופנוע היא אינה חמורה כמו בארה"ב. אם על עבירה זו בארה"ב הרוכב ימצא עצמו משלם קנס של כ-150 דולר, בישראל הקנס יהיה כ-250 ₪ בלבד. יחד עם זאת, זו עדיין עבירה שחשוב מאוד להקפיד לא לבצע, מאחר שהיא מסכנת את הולכי הרגל, מכוניות שעשויות להיות מופתעות מהרוכב ועוד.

מה חשוב לדעת על רכיבה באופנוע על המדרכה?

העונשים על רכיבה על אופנוע על המדרכה משתנים ממדינה למדינה, ובישראל העונשים הם לרוב די אחידים וקבועים. עם זאת, אם תיתפס רוכב על אופנוע על המדרכה, יינתנו לך כמה קנסות ועונשים כמו עבודות שירות או תשלום על נזק שנגרם לרכוש, במקרים שאכן כך קרה.

לא פעם, רוכבי קטנועים נתפסים כאשר הם גורמים לנזק בעודם רוכבים על המדרכה, מה שעשוי להוביל לכך שיוגשו נגדם כתבי אישום נוספים מלבד האישום בדבר רכיבה על המדרכה. במקרים אלו, יש צורך לבדוק מה הם האישומים שבהם הרוכב נאשם.

באילו מקרים הרוכב יצטרך עורך דין עבירות אופנוע?

אם למשל הוא גרם לנזק גוף או חבלה ואולי אף רכב תחת השפעת אלכוהול וסמים, ייתכן שיוגש נגדו כתב אישום פלילי. במקרים אלו ואחרים, יהיה חושב לקבל סיוע של עורך דין תאונות אופנוע, עורך דין פלילי, עו"ד עבירות אופנוע וכו'. אלו יוכלו לסייע לכם בניסיונות להמתיק את העונש הנגזר עליכם.

החוק במדינת ישראל, כולל גם קנסות לרוכבים שלא עוצרים להולכי רגל במעברי חצייה, או שנושאים נוסע תוך כדי נסיעה על המדרכה. כמו כן, יש לדעת כי במקרים מסוימים, רכיבה על המדרכה היא מותרת על פי החוק.

מתי רכיבה באופנוע על המדרכה מותרת בחוק?

בחוקים רבים ישנן חריגות מסוימות, וכך גם רלוונטי לגבי מקרים בהם רוכבים נתפסים נוהגים על המדרכה. מקרים בהם הרכיבה על המדרכה היא מותרת: 1) בעת יציאה מחצרות של מבנים ולפני השתלבות בכביש. 2) בעת חצייה של מדרכות וכבישים.

רק במקרים אלו בלבד, רכיבה על אופנוע על המדרכה היא מותרת. בכל מקרה אחר בו נתפסתם נוהגים על המדרכה ואתם מעוניינים לערער, תצטרכו עורך דין עבירות אופנוע. גם אם הואשמתם שלא בצדק, עדיין תצטרכו עו"ד עבירת אופנועים. וכשתצטרכו לאתר עורך דין תעבורה ואופנועים, תשתמשו בטיפים הבאים שריכזנו עבורכם:

טיפים למציאת עורך דין מומלץ לעבירות אופנוע

אם אתם צריכים עורך דין תעבורה ועבירות אופנוע, צריך לקחת בחשבון שמציאת עורך דין תעבורה אינה משימה קלה. הסיבה לכך היא שיש כל כך הרבה משרדי עורכי דין המציעים שירותים אלה. לכן, קשה לדעת איזה משרד עורכי דין יספק לכם את השירות הטוב ביותר.

כדאי לעשות קצת מחקר לפני שכירת עורך דין עבירות אופנוע, כדי לברר מהי ההתמחות שלו ומה היה שיעור ההצלחה שלו עד היום. האם היית מעורב לאחרונה בתאונת דרכים? עצרו אותך לאחרונה בגלל מהירות מופרזת, או שאתה סתם סקרן לגבי חוקי התנועה?

אולי, כמו אנשים רבים בימינו, אתה מנסה להבין את הדרכים השונות להפחית את הסיכוי שלך להסתבך בצרות בדרכים?

כך או כך, פנו אלינו כעת ואנו נסייע לכם במציאת עורך דין מומלץ לעבירות אופנוע וקטנוע.

אנחנו כאן בשביל!
קבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות
Call for Consultation

0761-8523-398