לוגו MOTOLAW - עורך דין
single blog

ביטוח לאופנוע

ביטוח לאופנוע

פוליסות ביטוח אופנוע יכולה להציע הגנה לבעל האופנועים במקרה של תאונה, גניבה, שריפת הכלי ועוד, הכול תלוי בסוג הפוליסה שתרצו לרכוש. אם אתם מעוניינים לברר לגבי ביטוח לאופנוע מחיר, הגעתם למדריך הנכון לכם.

במילים פשוטות, פוליסת ביטוח האופנוע נועדה להגן על הרוכב ועל האופנוע עצמו. פוליסה זו מכסה הוצאות רפואיות, נזק לרכוש ונזקים אחרים אשר יכולים להיגרם כתוצאה מהחלקה עם האופנוע, תאונות וכולי. בתוך כך, עלות רכישת פוליסת ביטוח לאופנוע תהיה תלויה בסוג הכלי עליו אתם רוכבים, בגיל שלכם, ברקורד שלכם מבחינת תאונות בעבר, בשווי האופנוע ובנפח של מנוע האופנוע שלכם. מעוניינים לברר על ביטוח לאופנוע מחיר ופרטים נוספים? המשיכו לקרוא.

כמה עולה ביטוח אופנוע?

ביקשתם לברר על מחיר ביטוח לאופנוע, ולכן ריכזנו עבורכם את מה שחשוב לדעת. באופן כללי, כאשר מדובר על ביטוח לאופנוע מחיר, חשוב לציין שהמחיר ייקבע בראש ובראשונה בהתאם לנפח המנוע של האופנוע שלכם.

כך יוצא, למשל, שפוליסת ביטוח עבור אופנוע 50 סמ"ק תעלה לכם בין 1,740 ₪ לבין 2,488 ₪ (עם או בלי השתתפות עצמית). מחיר זה מתייחס לרוכבים עד גיל 25. אם אתם רוכבים מעל גילאי 40 ורוכבים על 51 סמ"ק – 250 סמ"ק, עלויות ביטוח חובה יכולות לנוע בין 2,500 ₪ ל-5,041 ₪ (עם או בלי השתתפות עצמית).

כאשר מדובר על רכישת ביטוח לאופנוע עם מנוע בנפח 251 סמ"ק ומעלה עבור רוכבים עד גיל 25, המחירים ינועו בין 3,690 ₪ ל-5,270 ₪ (עם או בלי ה"ע). בתוך כך, מחיר ביטוח לאופנוע 251 סמ"ק ומעלה עבור רוכבים מעל גילאי 40, יעלה בין 3,500 ₪ – 5,040 ₪ (עם או בלי ה"ע).

הוצאות רישוי לאופנועים

מלבד מחיר ביטוח לאופנוע, חשוב גם לברר אילו הוצאות רישוי עומדות בפניכם. למשל, באופנועים של עד 50 סמ"ק תצטרכו לשלם 44 ₪ אגרה וכן הוצאת רישוי על סך 785 ₪. באופנועי 51 סמ"ק – 150 סמ"ק, העלויות יהיו אגרה של 163 ₪ ו-930 ₪ הוצאות רישוי.

אם מדובר על אופנועי 151 סמ"ק ומעלה, אגרת הרישוי תעמוד על סך 300 ₪ והוצאות הרישוי יעמדו על 1,020 ₪. אם אתם מעוניינים לרכב על אופנוע חשמלי, קחו בחשבון כי אגרת הרישוי עומדת על 44 ₪ והוצאות הרישוי יעמדו על סך 785 ₪.

כיצד להוזיל עלויות ביטוח לאופנוע?

ביטוח אופנועים היה תמיד יקר משמעותית ממכוניות, אבל זה אומר סך הכול שאתם צריכים לערוך השוואת מחירים לביטוח אופנוע וככה להוזיל עלויות. השוואת מחירים בין חברות ביטוחים לאופנועים תאפשר לכם לחסוך לא מעט כסף, לעיתים גם מאות של שקלים ויותר.

עם זאת שניתן לחסוך עלויות ביטוחי אופנועים, קחו בחשבון שאחד מהגורמים שהכי משפיעים על עלות ביטוח לאופנוע הוא, הגורם של רקורד הרכיבה שלכם. אם במהלך שלוש השנים האחרונות הייתם מעורבים בתאונות, צפו לכך שחברות הביטוח ידרשו יותר כסף כדי לבטח אתכם.

 

אנחנו כאן בשביל!
קבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות
Call for Consultation

0761-8523-398