לוגו MOTOLAW - עורך דין
single blog

נהיגה ללא רישיון באופנוע

נהיגה ללא רישיון באופנוע

נהיגה ללא רישיון באופנוע היא עבירה שמוגדרת חמורה מאוד בכל מדינה מתוקנת, כולל בישראל. אם נתפסתם רוכבים על אופנוע ללא רישיון או ללא רישיון בתוקף, אתם עלולים להיענש ברמת חומרה של עד שנתיים מאסר בפועל, כמו גם להיות פסולי רישיון לתקופה של מינימום 3 חודשים.

נתפסתם רוכבים על אופנוע ללא רישיון נהיגה? אם כן, כבר עכשיו אנחנו נגיד לכם שאתם צריכים עורך דין תעבורה, עורך דין אופנועים, עו"ד נהיגה ללא רישיון וכו'. כל אלו ואחרים, הם עורכי דין שיוכלו לנסות להקל על העונש שתקבלו או להמתיק אותו. ונגיד לכם מראש, זה לא עומד להיות תהליך מאוד קליל וזריז.

עד כמה נהיגה על אופנוע ללא רישיון נחשבת עבירה חמורה?

נהיגה על אופנוע ללא רישיון נחשבת לעבירה חמורה מאוד. העונשים על עבירה זו עשויים לכלול קנסות, מאסר בפועל, עבודות שירות, נקודות לרישיון הנהיגה ועוד. זה נחשב גם לנהיגה פזיזה, שעלולה להוביל לעונשים גבוהים יותר ברגע שהאדם נתפס.

במילים אחרות, כאשר אדם נתפס רוכב על אופנוע ללא רישיון, המדינה עשויה להאשים אותו בגין 2 סעיפים נפרדים. בעוד שהסעיף הראשון יהיה רכיבה על אופנוע ללא רישיון, הסעיף השני יהיה נהיגה פזיזה ומסוכנת.

סעיפים שיכולים להתווסף לרכיבה ללא רישיון

על אותו משקל כמו במקרים שתיארנו כאן למעלה, לסעיפים אלו יכולים להתווסף סעיפים אחרים ונוספים. למשל, במקרים בהם הרוכב לא נענה לקריאות המשטרה לעצור את כלי התחבורה. אם מתפתח מרדף והמשטרה לבסוף עוצרת את הרוכב, העונשים כמובן יהיו כבדים יותר מהעונשים הניתנים על רכיבה ללא רישיון בלבד.

בכל אחד מהמקרים הנ"ל, יהיה חשוב לקבל סיוע של עורך דין נהיגה על אופנוע ללא רישיון. עו"ד אופנועים בקיא בחוק, בסוגי העונשים, בדרכים להקל על עונשים ועוד. אל תזוזו צעד לפני שתקבלו ייעוץ מאת עו"ד נהיגה על אופנוע בלי רישיון, זה הכרחי במקרים אלו.

מתי נהיגה על אופנוע ללא רישיון היא עבירה פלילית?

העונשים על נהיגה ללא רישיון עשויים להשתנות בהתאם לנסיבות המקרה. לדוגמה, אם אדם נוהג ללא רישיון במשך תקופה ארוכה, או אולי תחת השפעת סמים ואלכוהול, הוא עלול להיות מואשם בעבירה פלילית במקום בעבירת תעבורה.

אם חלילה רוכב האופנוע גרם או היה מעורב בתאונת דרכים שבה היו נפגעים, ייתכן שהמשטרה תרצה להאשים את הרוכב בדבר עבירה פלילית. בסוג המקרים האלו, עורך דין לעבירות אופנוע יכול לנסות להקל על העונשים שהרוכב צפוי לקבל.

 

האם האופנוע שלי יוחרם כשאתפס רוכב ללא רישיון?

אם תיתפסו נוהגים ללא רישיון, האופנוע שלכם עלול להיות מוחרם ותהיו חייבים גם בקנסות וגם בעלויות הקשורות לתהליך. הקנסות משתנים מעיר לעיר וממדינה למדינה, ונעים בין מאות שקלים לבין אלפי שקלים ומעלה.

תצטרכו לשלם על הוצאות גרירה, תהליכים בירוקרטיים וטפסים שעולים כסף, תשלומים על חניון שבו מאפסנים את האופנוע ועוד. גם במקרים אלו, עורך דין עבירות אופנוע יכול לסייע לכם משמעותית. עו"ד עבירת אופנוע יכול להקל על העונש שהרוכב יהיה צפוי לקבל, ככה שחשוב לקבל את הייעוץ המשפטי כבר בתחילת התהליך.

נהיגה על אופנוע ללא רישיון היא לא רק לא חוקית

נהיגה ללא רישיון אינה רק בלתי חוקית, אלא היא גם מגבירה את הסיכון לפציעה או חלילה מוות. העונשים על נהיגה ללא רישיון עלולים להיות חמורים, ולכן חשוב לרוכבי האופנוע להשאיר את הרישיון תמיד בתוקף.

נצא לרגע מגבולות ישראל, בארצות הברית למשל, אסור לנהוג באופנוע ללא רישיון והעונש על נהיגה באופנוע ללא רישיון יכול להגיע עד 5,000 דולר ואף יותר. עם זאת, יש מעט מקרים של אנשים שהואשמו בעבירה זו. במקרים אלו, העונשים נקבעים על בסיס כל מקרה לגופו ותלויים בחוקי המדינה בארה"ב. ובישראל זה לא מאוד שונה, אחוז הנתפסים רוכבים ללא רישיון הוא יחסית נמוך. זאת, משום שהרוכבים מבינים עד כמה חמורים עשויים להיות העונשים על דבר עבירה זו.

טיפים לאיתור עורך דין עבירות אופנוע

כאשר הואשמתם בעבירת אופנוע, עליכם למצוא עורך דין עבירת אופנוע מנוסה בטיפול בתיקים מהסוג שלכם. אם עורך הדין עד היום לא טיפל במקרים של נהיגה על אופנוע ללא רישיון, תדאגו למצוא עו"ד עבירות אופנוע שמכיר את הדינים האלו.

זכרו, ניסיון של עורך דין הוא גורם חשוב בחיפוש אחר עו"ד עבירות אופנועים. בחר עורכי דין שטיפלו ביותר מ-10 מקרים שכללו נהיגה פזיזה ועבירות רכיבה על אופנועים (למשל נהיגה ללא רישיון על אופנוע, עבירת אור אדום, נהיגה במהירות מופרזת וכו').

עוד טיפים למציאת עו"ד עבירות אופנוע

מציאת עורך דין עבירות אופנועים טוב יכול להיות קשה, אבל הנה שלושה טיפים מועילים שיעזרו לך לאתר אחד:

  1. דע כיצד לנהל את החיפושים באינטרנט – פנו אלינו וקבלו סיוע במציאת עורך דין עבירות אופנוע.
  2. היה ספציפי לגבי מה שאתה צריך מעורך הדין שלך – בדקו אם עו"ד עבירות אופנועים מתמחה בעבירה הספציפית שלכם.
  3. במידת האפשר, חפשו ביקורות מחברים ועמיתים, ביקורות באינטרנט ועוד.
  4. חיפוש עצה דרך המדיה החברתית – נסו לאתר קבוצות של ייעוץ משפטי בחינם, זה יכול מאוד לעזור בייעוץ ראשוני.
  5. יצירת קשר עם אנשים אחרים שהיו להם מקרים דומים – נסו לאתר אותם בפורומים אינטרנטיים ובמדיות החברתיות.

צריכים סיוע נוסף במציאת עורך דין עבירות אופנוע ונהיגה ללא רישיון? פנו אלינו ואנו נמצא לכם את עורכי הדין המתמחים בדינים אלו.

אנחנו כאן בשביל!
קבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות
Call for Consultation

0761-8523-398